Як побудувати 4000 квадратних метрів за 4 місяці – розповідаємо на прикладі Creative State of Arsenal

Як побудувати 4000 квадратних метрів за 4 місяці – розповідаємо на прикладі Creative State of Arsenal

Creative State of Arsenal – третя за рахунком локація мережі мережі бізнес-просторів Creative States. Це величезний об’єкт площею близько 4200 кв. м, один із найбільших коворкінгів в Україні. Його збудували лише за чотири місяці, ще й під час пандемії.

Як це вдалося зробити, розповіли в компанії CCG Development – це генеральний підрядник Creative State of Arsenal, який зумів закінчити об’єкт у публічно заявлені терміни. Виявилося, потрібно «лише» 10 років досвіду.

Чітке техзавдання
Чим краще складено та підготовлено технічне завдання, тим швидше виконуватимуться всі роботи на об’єкті за фактом. У компанії це називають smart-підходом. У чому його зміст?

Справа в тому, що вже на етапі проектування команда розуміє, де можуть бути складнощі, і наперед їх опрацьовує. Якраз у цьому моменті ми й згадуємо про 10 років досвіду: знань вистачає, щоб не наробити помилок і після — зупиняти будівництво та довго робити їх вирішення.

CCG Development проектують та будують все: починаючи від приміщень для рітейлу та офісів, закінчуючи цілими багатоповерховими будинками, на кшталт відомого київського готелю Bursa чи мережі клінік «Добробут». Як наслідок, є чітке розуміння, де якісь інженерні мережі потрібні, що з електрикою та каналізацією, яку конструкцію необхідно посилити.

Оскільки все це опрацьовується ще на стадії планування, затримки у роботі мінімальні. До того ж, це не вигідно компанії:

Через затримки незадоволений інвестор проекту, який відкладає запуск локації та, як наслідок, повернення інвестицій.
Простоюють фахівці самої компанії, втрачаючи цим гроші.
Чітке планування дозволяє зберегти час, гроші та репутацію. Приступаючи до Creative States of Arsenal, у компанії чітко розуміли складнощі у реконструкції об’єкта, де слабкі місця об’єкту та як зробити так, щоб уникнути затримок.

Команда, де кожен на своєму місці.

Одночасно у Creative States of Arsenal у пікові моменти перебувало до 160 будівельників. Протягом дня, за три зміни, могли змінюватись близько 300 осіб. І замість хаосу та мурашника на об’єкті — повний порядок.

У CCG Development команда, яка працює на проекті, складається з кількох напрямків:

менеджер проекту, який координує роботу;
виконроби на об’єкті, що координують бригади будівельників;
відділ комплектації, який займається закупками та поставками.
Кожен у команді відповідає за свій напрямок роботи, завдяки чому на об’єкті — контроль за процесами та чітка структура: виконроб не їздить за цвяхами, а відділ комплектації не каже, кому як будувати.

Насправді, зібрана та спрацьована команда підрядника – це економія ресурсів для клієнта. Зі свого боку потрібно мати лише бухгалтера та юриста, решта — за командою підрядника CCG Development. Це зручно: ви займаєтеся не рекрутинг інженерів, а бізнесом. Крім того, CCG Development може провести техніко-економічний розрахунок, аудит локації, навіть підібрати приміщення. Крім того, підготувати документацію, скласти планування, зробити розсадку людей, підібрати матеріали та меблі. А потім і решта — звести будинок, зробити ремонт офісу будь-якої площі, зробити меблі — компанія має своє виробництво.

А ще залишимо тут пораду: ніколи не беріть на будівництво чи ремонт «друга», «кума», «брата» чи «зятя мами вашої подруги». Нічого не буде готове, ви витратите гроші, нерви та з усіма посваритеся.

Бюджет
Найнеприємніший момент, коли ремонт ще не закінчився, а грошей, закладених на об’єкт, вже немає. Будівництво зупиняється, інвестор лютує, підрядник розводить руками. Час іде, інвестор не запускає бізнес, все у мінусі.

Щоб уникнути подібного, CCG Development розраховує бюджет наперед, а відхід від цифр не більше плюс-мінус 5% від обумовлених цифр. Клієнту зручно, що він одразу усвідомлює «масштаб лиха» і не займається пошуком грошей потім. Домовилися про 500 доларів за квадрат — на те й вийшли без сюрпризів.

Ще порада: якщо хтось пропонує зробити вдвічі дешевшим — швидше за все, у майбутньому додасться +50% до вартості. Багато хто так робить, щоб знайти клієнтів, а потім — уже не цікаво. У CCG Development такий підхід не поділяють: про що на березі домовилися — на виході й отримали.

Кому цікаво, на Creative States of Arsenal витратили $2 млн: від розробки технічної документації та реконструкції до стільців і чашок.

Чому працювати з якісним підрядником – це win-win для всіх?
У CCG Development на чільне місце ставлять просте правило — вирішити біль клієнта. Якщо конкретніше, то є три фактори — ціна, терміни та якість.

Ціна. На що домовилися, те й вийшли за підсумком. Вам одразу скажуть, чи зможуть вкластися у ваш бюджет, чи розкажуть, скільки коштує те, що вам цікаво.
Терміни. В середньому на один об’єкт йде до трьох місяців. При необхідності зроблять швидше — на будівництво можуть завести і 100, і 200 співробітників одночасно або кілька змін. CCG Development, наприклад, також робили Creative States Senator: на ремонт пішло два місяці, як просив клієнт.
Якість у всьому. Багаторічний досвід та знання дозволяють компанії виконувати свою роботу не тільки швидко, а й якість, згідно з усіма сучасними стандартами та запитами клієнта. До того ж якісно виконана робота — запорука досить клієнта, який звернеться до компанії знову. Те, що CCG Development і Creative States співпрацюють уже багато разів, — доказ цього.
За підсумками, співпрацюючи з CCG Development, клієнт може отримати послугу під ключ: сказати, що потрібно, і через кілька місяців отримати ключі від чистого офісу.